Nuku yö ulkona 30.-31.8. Pilpassa!

 

Ota Suomen Ladun haaste vastaan ja tule Nukkumaan yö ulkona
Puijon Ladun omaan tapahtumaan Pilppaan 30.-31.8.2025!

Voit saapua klo 15 alkaen. Ohjelmassa on monenlaista mukavaa tekemistä lapsille ja aikuisille, frisbeegolfiin ja geokätköilyyn tutustumista, Metsän Pojan luontopeli, saunat, hämärätouhuja ja maksuton aamupuuro. Mukaan saatamme saada jonkin vähän erikoisemmankin teltan. Kotiin lähdemme klo 12 mennessä.

Voit majoittua teltassa tai riippumatossa, tarvitset mm. oman makuualustan, makuupussin ja omat eväät. Jos haluat lainata Puijon Ladun telttaa ja olet jäsenemme, voit varata sellaisen ilmoittautumisesi yhteydessä. Telttoja on rajoitettu määrä.

Tarkempi ohjelma ja muut tarpeelliset tiedot päivittyvät tänne lähiaikoina.

Tapahtuma on maksuton ja avoin kaikille. Ilmoittautuminen on jo avattu, ilmoittaudu 28.8. mennessä Puijon Ladun verkkokaupassa https://puijonlatu.johku.com/fi_FI/tapahtumat

Autot jätetään parkkiin Pilpantien päähän isolle parkkipaikalle, josta puomin jälkeen on noin 800 m matka Pilpan Majan pihapiiriin. Näin löydät Pilppaan: Ajo-ohje

Lisätietoja Kirsiltä (ks.tuppurainen(at)gmail.com).

Tervetuloa mukaan – Suomen Ladun Nuku yö ulkona nukutaan jo kymmenennen kerran!