Pilpan varauskalenteri


HUOM! Uusia varauksia annetaan 1.11.2023 alkaen vuokrausjärjestelyjen vuoksi.
Tästä kalenterista näet Pilpan majan varaukset.
Varauksia hoitaa ja kalenteria ylläpitää  majaisäntä.
(Huom. Yhdistyksen tapahtumat tarkempine kuvauksineen löydät Tapahtumakalenterista)


Category: Tapahtumakalenteri Melontakurssi: perus, R2/avo2


29.5.2019

Opi melonnan perustiedot ja -taidot turvallisesti! Peruskurssi on hyvä tapa aloittaa melontaharrastus. Puijon Latu järjestää melonnan peruskurssin huhti-toukokuussa 2019. Mukaan otetaan 20 ensimmäistä ilmoittautumisjärjestyksessä. Kurssi on täynnä!

Kurssi alkaa teorialla ja harjoituksella Niiralan uimahallissa su 28.4.2019 klo 16:00.

Avovesiosuudet   pidetään kahdessa 10 kurssilaisen ryhmässä Pilpassa. I ryhmän (R1/avo1 ja R1/avo2) avovesiosuudet ovat maanantai-iltoina 20.5. ja 27.5. klo 17:30 alkaen. II ryhmän (R2/avo1 ja R2/avo2)) avovesiosuudet ovat keskiviikkoiltoina 22.5. ja 29.5. samoin klo 17:30 alkaen.

Melonnan peruskurssin osallistujilta vaaditaan uimataito. Kurssimaksu Puijon Ladun jäsenille on 60 euroa, muille 80 euroa/henkilö.


Lisätiedot ja ilmoittautumiset: pentti.hillukkala(at)gmail.com tai puh. 045 673 3430.
Ilmoita nimesi, puhelinnumerosi ja mahdollinen sähköpostiosoitteesi, oletko Puijon Ladun jäsen, sekä haluaisitko osallistua avovesiryhmään I vai II.


 

 

View full calendar

X